Wynik badania TK jamy brzusznej u 67-latka

Witam moj tata był na badaniu TK jamy brzusznej. Wiek 67 lat. opis badania który otrzymał:Nerki prawidłowej wielkości i kształtu. W obu nerkach widoczne torbielki z największą na wysokości kielicha środkowego nerki lewej wielkości 27mm i gęstej zawartości w fazie natywnej 21jH wymagającej kontroli. (torbiel powikłana ?)Aorta brzuszna prawidłowa. W jamie otrzewnej i przestrzeni zaotrzewnowej powiekszonych węzłów chłonnych nie uwidoczniono . Zmiany zwyrodnieniowe krawędzi trzonów kręgów.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, przede wszystkim z wynikiem badania należy zgłosić się do lekarza zlecającego badanie, gdyż interpretacja i dalsze postępowanie zależą od powodu zlecenia wykonania badania. Torbiele nerek wymagają kontroli w przyszłości, wskazany jest w związku z tym kontakt z nefrologiem. Obecność >4 torbieli w jednej nerce może świadczyć o zwyrodnieniu wielotorbielowatym nerek (PKD)