Wynik CT klatki piersiowej z kontrastem

Witam, miałam robione CT klatki piersiowej z kontrastem i w badaniu wyszło, że są pojedyncze zrosty opłucnowe u podstawy obu płuc. Nigdy nie przebyłam zapalenia płuc. Badanie miałam wykonane z powodu powiększonych węzłów chłonnych obwodowo, stanów podgorączkowych i potów nocnych. Poza tym miałam wykonane CT jamy brzusznej z kontrastem , z powodu pogrubienia ściany jelita cienkiego w USG, w CT nic nie wykazało?(czy tomografia wykaże taką zmianę?) Proszę o pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję zgłosić się do lekarza prowadzącego, bez badania bezpośredniego i poznania całej historii medycznej nie można się odnieść. W zależności od tego jak to zgrubienie wyglądało w usg można byłoby określić czy musiało pokazać się w TK.