Wynik rezonansu magnetycznego i zniesienie lordozy lędźwiowej

Witam, przyszlo mi badanie rezonansu, wyszlo tak..... zniesienie lordozy ledzwiowej, lewoboczne skrzywienie kregoslupa L, czesciowa dehydradacja, krazka l5/s1 wypuklina L4/5 zwezajaca otwory miedzykregowe, niewielka przepuklina tylna centralna z lewoboczna laterizacja krazka m/k l5/s1 z modelowaniem worka oponowego, ostre ustawienie kosci krzyzowej. Czy to juz kalectwo? Nie bede mogl cwiczyc krav maga? Czeka mnie fizjoterapia czy operacja? Z czegos to mnie wykluczy? Jak pozbyc sie bólu pleców?

Lek. Tomasz Budlewski

proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie. po bezpośrednim badaniem lekarskim i analizie wyniku powyższego badania bedzie mozna okreslic odpowiednie dalsze postępowanie.

Zmiany zwyrodnieniowe odcinka lędźwiowo-krzyżowego. Są dość popularne ale nie można ich lekceważyć. Ewidentne złe ustawienie miednicy względem pleców tj. zbyt duże wygięcie w lędźwiach do przodu. Sugeruję współpracę z fizjoterapeutą, który przygotuje Pana do dynamicznej aktywności. Proszę spróbować ćwiczeń:
https://www.youtube.com/watch?v=AXhtgc16z4M
oraz
https://www.youtube.com/watch?v=sYWvJ5Sbx_E
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki