Wynik rezonansu magnetycznego kolana u 19-latka

Jak odczytać rezonans kolana lewego ? podwyższony sygnał w obr T1 zal.sag,cor,ax. LM w rogu tylnym o podwyższonym niejednorodnie sygnale-uszkodzenie, podejrzenie skośnej szczeliny pęknięcia widoczny fałd przyśrodkowy błony maziowej .Niewielkie subluksacyjne-boczne ustawienie rzepki Zwiększona ilość płynu w jamie stawu i zakrzepowo Bardzo proszę o interpretacje

Mikołaj Cyganok

Witam! Szczegółowa interpretacja wyniku MR powinna być dokonana przez lekarza zlecającego wykonanie badania, do którego sugeruję się udać. Dla prawidłowej interpretacji i diagnozy niezbędne jest skorelowanie wyniku badania ze stanem klinicznym i przeprowadzonym badaniem fizykalnym.