Wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa 57-latki

Wynik rezonan.wyostrzenia krawędzi trzonów.zmiany typu 2 wg Modica ogniskowe stłuszczenia c5-6 zmniejszenie rezerwy płynnej przedniej i tylnej tarczy mk c5-6.Na poz.operowanym c5-6 osteofit tylnodolno lewobocznej krawędzi trzonu c5 sterczy dokanałowo i zweża lewy otwór mk oraz modeluje worek oponowy na tym poziomie uwypuklenie materiału tarczy mk ku tyłowi ok 2mm lewobocznie.Wrdzeniu szyjnym bez ognisk o odmiennym sygnale.ograniczenie kostne kanału 14-15 mm w wymiarze strzałkowym. prosze o inter

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, wynik wskazuje na chorobę zwyrodnieniową kręgów szyjnych ze stanem stenozy (przewężenia) krążków międzykręgowych. Zalecam wizytę u lekarza prowadzącego celem ustalenia leczenia. Pozdrawiam

Opis MRI jak wyżej: .
wyostrzenia krawędzi trzonów.zmiany typu 2 wg Modica ogniskowe stłuszczenia c5-6 zmniejszenie rezerwy płynnej przedniej i tylnej tarczy mk c5-6.Na poz.operowanym c5-6 osteofit tylnodolny lewobocznej krawędzi trzonu c5 sterczy dokanałowo i zweża lewy otwór mk oraz modeluje worek oponowy na tym poziomie uwypuklenie materiału tarczy mk ku tyłowi ok 2mm lewobocznie.Wrdzeniu szyjnym bez ognisk o odmiennym sygnale.ograniczenie kostne kanału 14-15 mm w wymiarze strzałkowym
Ważny stan Pacjenta i dolegliwości
Najlepiej skonsultować z Neurologiem i Neurochirurgiem, który operował kręgosłup
Pozdrawiam