Wyniki badania limfocytów, bazocytów, neutrocytów, cholesterolu

51.9 limfocytow,1,3 bazocytow,1,27 neutrocytow,232 choleterol,choleterol ldl 144mg/dl co to oznacz?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Z podanych przez Panią wyników zwracają uwagę dwie rzeczy: nieprawidłowy odsetek limfocytów w stosunku do neutrocytów oraz podwyższony cholesterolu.
Limfocyty powinny stanowić ok. 30% wszystkich leukocytów - wzrost najczęściej jest związany z obecną lub przebytą infekcją wirusową.
Norma LDL wynosi < 100 mg/dl a dla niektórych grup chorych <70 mg/dl. Proponuję udać się do lekarza internisty, który oceni ryzyko chorób sercowo-naczyniowych oraz włączy ewentualne leczenie.