Wyniki testów płatkowych u 26-letniej kobiety

Mialam ostatnio testy platkowe i wykazalo mi ze jestem bardzo silna na formaldehydy. I srednio na quaternium 15, wodoronadtlenkiem limonenu, mieszanka roztoczy kurzu domowego i na tiomersal. Prosze mi napisac gdzie najwiecej tych substancje sie znajduja oraz czego powinnam unikac.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
formaldehyd stosowany jest do wyrobu żywic syntetycznych, włókien chemicznych, barwników i jako środek odkażający. Jest stosowany również jako konserwant. Jego numer jako dodatku do żywności to E 240. Wskazówek co do dalszego postępowania udzieli lekarz prowadzący.