Wyrównanie lordozy szyjnej, dyskopatia kręgosłupa

Witam. Mam 30 lat i mam stwierdzone przez lekarza wyrównanie lordozy szyjnej,dyskopatie kregoslupa ledzwiowego,skolioze lewoboczna,drobne zmiany zwyrodnieniowe oraz sklerotyzacje blaszek granicznych. Od jutra ide na rehebilitacje i mam pytanie czy te masaże,prądy i laser pomoga na mój chory kregoslup??Dziekuje za odpowiedz.Pozdrawiam

Witam,

Wymienione zabiegi powinny pomóc aczkolwiek nie należy oczekiwać cudów - skoliozy w tym wieku już nie cofniemy niestety - zależy też jak jest duża i czy koryguje się biernie. Drobne zmiany zwyrodnieniowe - będzie ich więcej z kolejnymi latami ponieważ kręgosłup po prostu sie zużywa. Możemy zapobiec pogłębianiu się dyskopatii - oczywiście nie wie wiem jaka ona jest ani jakie są jej objawy. Proponuje poza tymi zabiegami zmienić swoje nawyki dotyczące sposobu pracy, ergonomii, wdrożyć zdrowy ruch i raz na jakiś czas korzystać z rehabilitacji.