Wysokie dolne ciśnienie krwi u 19-latka

Witam!Mam 19 lat i dzisiaj u lekarza robiłem morfologię krwi oraz badanie ciśnienia.Morfologia wyszła pomyślnie, natomiast ciśnienie dolne za wysokie.Miałem 127/100.Co to może oznaczać?Pozdrawiam

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nadciśnienie tętnicze w jednorazowym pomiarze. Należy przez kilka dni regularnie wykonywać pomiary ciśnienia krwi. Jeśli będą podwyższone, z zapisanymi wynikami należy udać się ponownie do lekarza. I wtedy powinno zostać wdrożone leczenie farmakologiczne.