Wzięłam pięć tabletek więcej, zrobiłam przerwę. Dlaczego dostałam plamień?

Mam 20 lat. Od czerwca 2010 roku biorę tabletki. Akurat wypadał mi czas przerwy 7-dniowej na sylwestra. Dlatego też wzięłam 5 tabletek więcej i chciałam zrobić przerwę. Fakt zrobiłam ją, ale tylko 5cio dniową, w szóstym dniu wzięłam już tabletkę z kolejnego blistra. Ale chciałabym dodać, że właśnie tego piątego dnia współżyłam ze swoim chłopakiem, ale (nie do końca). Teraz aktualnie wzięłam 20stą tabletkę i została mi jeszcze jedna i przerwa. A właśnie dziś zauważyłam plamienie o bordowym kolorze. Proszę o odpowiedź, czy te plamienie jest spowodowane rozregulowaniem mojego cyklu, czy też powinnam udać się po test? Pozdrawiam, Justyna

Redakcja abcZdrowie

Witam

Zaletą tabletek antykoncepcyjnych jest możliwość przesuwania sobie czasu krwawienia z odstawienia o kilka dni w różne strony. Niestety minusem jest, że konsekwencją mogą być plamienia. Nie mają one związku ze skutecznością antykoncepcyjną, lecz są wynikiem zawirowania hormonalnego.

Gdyby plamienia nie ustępowały z kolejnym opakowaniem, proszę zasięgnąć konsultacji ginekologicznej.

Pozdrawiam