Xarelto a Vessel Due a ochrona przeciwzakrzepowa

Xarelto a Vessel Due Za kilka dni mam zacząć schodzić z leku Xarelto (dawka 15mg, od 3 miesięcy, wcześniej 16 mc 20 mg) i przyjąć Vessel due w ilości 2 tabletek na dobę. Czy efekt ochrony przeciwzakrzepowej będzie podobny? Na co zwrócić uwagę? Z powodu długotrwałego brania xarelto mam anemię, z której nie mogę się wygrzebać. Czy Vessel due też będzie pogłębiał ten problem?

Lek. Tomasz Budlewski

vessel due raczej nie ma takiego działania. proponuje kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego. a z jakiego powodu tego typu leki?