Zaczerwieniony odbyt i narządy rodne u 7-latki z powodu zatwardzeń

Moja córka ma w tej chwili 7 lat, problem zaczął się w wieku 3 lat, kiedy to przestała się regularnie załatwiać i miała non stop zatwardzenie, problem trwał 2 lata. W wyniku tego miała wiecznie czerwoną pupę i narządy rodne, które są aż spuchnięte i bordowe. wszystke maści, nasiadówki ziołowe pomagają na trochę a problem wraca

Witam. Przede wszystkim konieczna jest modyfikacja diety dziecka i eliminacja z niej produktów o działaniu zapierającym (ryż, ziemniaki, białe pieczywo, słodycze, czekolada, fast foody, słodkie soki i napoje gazowane). Należy dbać również o to żeby dziecko przyjmowało dużą ilość płynów - szczególnie czystej wody i herbatek ziołowych.