Zanik miesiączki na 6 miesięcy podczas odchudzania

Witam serdecznie !! Mam ogromny problem, który doprowadza mnie do paniki ;(( Wiem, że powinnam iść z tym do ginekologa, ale strach przed tym co usłyszę mnie paraliżuje ;(( A więc odchudzałam się na własną rękę i w sumie nadal to robię .. nie potrafię przestać :(( Problem polega na tym, że odkąd zaczęłam się odchudzań coś się ze mną stało .. zanikła mi miesiączka .. OD 6 MIESIĘCY NIE MAM MIESIĄCZKI !! :(( Co z tym zrobić ? Jak ją odzyskać ? Boję się bardzo :(( Czy będę mogła mieć dzieci ??

Witaminy w ciąży

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Opisana przez Panią sytuacja wymaga zgłoszenia się do lekarza ginekologa, gdyż nie można wykluczyć innych przyczyn zaniku miesiączkowania ( konieczne będą badania hormonalne oraz bezpośrednie badanie ginekologiczne). Nie wolno tego bagatelizować. Trzeba jak najszybciej znaleźć przyczynę ww dolegliwości oraz ewentualnie za pomocą środków farmakologicznych przywrócić krwawienie ( gdyż to skutkuje kolejnymi dalej idącymi zmianami np w endometrium, które się nie złuszcza cyklicznie). Pozdrawiam