Zasinienie kostki po skręceniu stawu skokowego

Rok temu syn miał uraz skręcenie stawu skokowego.Trzy tygodnie nogę miał w gipsie.Potym czasie gips sciągnięto ale stopa była przez bardzo długi czas opuchnięta jak też sina/liczne wylewy/.Po kilku miesiącach opuchlizna stopniowo malała ale skóra nadal jest szarawa wokól obu kostek i na śródstopiu. Czasami przy przesileniu noga lekko puchnie.W nodze jest czucie.Czy to zasinienie/przebarwienie/ jest normalne? Z góry dziękuję za poradę.

Szanowana Pani, tego typu zmiany skórne mogą powstac po pzrebytym skręceniu z krwiakiem w tej okolicy. Jednak jeśli minął juz rok od urazu a syn ma watpliwości co do swojego stanu zdrowia należy skonsultować się z ortopedą , który po zbadaniu syna określi czy w tym wypadku wskazanym jest wykonanie badań dodatkowych, a jeśli tak to jakich. Czasem po przebytym urazie przebarwienia skóry pozostaja na stałe. Pozdrawiam