Zawroty głowy, wahania temperatury i mdłości a początek menopauzy

Mam 43 lata ,wkladke wewnatrzmaciczna zalozylam 22 lata temu, co 4 lata zmieniam na nowa,raz w roku chodze na badania kontrolne,wszystko jest zawsze ok ale od 1,5 roku mam zawroty glowy ,wybuchy goraca ,zimna w ciagu paru min.jestem cala spocona -mokra,czesto mam mdlosci gdy jade autobusem lub tramwajem.Miesiaczke mam regularnie. Mam pytanie-czy jest to poczatek menopauzy?-czy wyciagnac spirale?jeden lekarz powiedzial mi ze jesli bede miala spirale okres tez bede miala, co robic?

Szanowna Pani!

Po pierwsze pytanie jaką wkładkę ma Pani aktualnie założoną-hormonalną czy nie?
Jadnak niezależnie od tego zanim ją Pani usunie proponuję wykonać badania hormonalne,które pomogą nam stwierdzić ,czy pomimo młodego wieku zaczyna się u Pani okres menopauzy, czy jest jakaś inna przyczyna Pani dolegliwości.Mając wyniki będzie można podjąć prawidłową decyzję o dalszym postępowaniu.
Z poważaniem
Katarzyna Lewicka