Zaznaczone lewowypukłe skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego z wyprostowaniem lordozy lędźwiowej

Witam i proszę o pomoc. Mam 20 lat, dostałem wynik badania rtg, mój lekarz jest na razie na urlopie i trochę się martwię. Czy to oznacza coś poważnego? "Zaznaczone lewowypukłe skrzywienie kr. lędźwiowego z wyprostowaniem lordozy lędźwiowej. Zaznaczone guzki Schmorla na dolnej blaszce granicznej trzonu kręgu l5 i górnej blaszce kręgu l4. Byłbym ogromnie wdzięczny, gdyby ktoś zechciał mi to zinterpretować, i rozumiem, że z piłką nożną z którą wiązałem nadzieję przyjdzie mi się chyba pożegnać...

Witam,

nigdy nie leczymy opisu badania tylko Pacjenta. Pytanie "coś poważnego" dla każdego oznacza coś innego. Dla Pana jest to na tyle poważne, że zaczął Pan szukać pomocy.
Opis badania informuje nas o zmianach strukturalnych kręgosłupa. Guzki Schmorla to wpuklające się do osłabionego trzonu kręgu elementy krążka międzykręgowego. W większości przypadków leczenie dolegliwości w przebiegu takich zmian jak opisywane u Pana jest zachowawcze: rehabilitacyjno-farmakologiczne.
Proszę się nie żegnać ze sportem.

Pozdrawiam