Zespół mielodyspastyczny i wyniki morfologii

Witam. Od półtora roku mam rozpoznany zespół mielodyspastyczny (MDS-RA), leczę się w Klinice hematologi w Katowicach. W różnych fazach leczenie moje wyniki morfologi się zmieniają. Obecne wyniki, po wyjściu ze Szpitala są w miarę obiecujące: HGB-10,9; WBC-8,28; RBC-3,87; HCT-32,5; PLT-96; MCV-84. Czy w takim stanie mogę przystąpić bez większego ryzyka do usunięcia 1 - 2 zębów? Pięknie dziękuję za szybką odpowiedź, zanim wyniki zaczną się zmieniać (szczególnie obniża się HGB). Pozdrawiam Roman

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje poinformować lekarza stomatologa o wynikach i chorobie. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie