Zgaga, odbijanie, brak apetytu i nudności a zaostrzenie refluksu

Witam W połowie grudnia miałem problemy związane z żołądkiem,tj.ból,odbijanie,zgaga,brak apetytu,nudności.Lekarz rodzinny przepisał mi IPP40mg na miesiąc,później 20mg na 2 tyg. Wszystko było ok po tych lekach. Odstawiłem je już. Znów czuję zgagę,odbijanie.Nadmienię,iż konsultowałem ten przypadek z gastrologiem tydzień po wizycie u lek.rodzinnego i powiedział,że leczenie jest ok i że to może być zaostrzenie refluksu.Co robić? Iść znów do lek? Przyjmuję też velaxin 150mg. Pozdrawiam

Witam.

Objawy wskazują na chorobę refluksową przełyku.
Może się ona okresowo zaostrzać i wymagać intensyfikacji leczenia.
Czasami jest wymagane leczenie przewlekłe tzn. codzienne, regularne przyjmowanie leków a czasem można stosować leki doraźnie, w razie potrzeby lub w krótkich cyklach.

Tak. Powinien się Pan skontaktować z lekarzem w celu zaplanowania dalszego postępowania tj. leczenia i ew. diagnostyki.