Ziołowe środki uspokajające a nerwica lękowa

Witam, jestem Magda i mam 23 lata. Od trzech choruje na nerwice lękową ale nie leczę się farmakologicznie- jeszcze daję rade ziołowymi środkami uspokajającymi. Od 3 mies mam też niedoczynność tarczycy i obawiam się że nie mogę być aktywna fizycznie tzn po wykonaniu ćwiczeń brakuje mi powietrza, jest mi nie dobrze, pojawiają się duszności i ciśnienie krwi jest wysokie okolo 150/95 140/90 .. Mogę mieć problem z sercem? Dziękuję za odpowiedz.

Warto skonsultować to z endokrynologiem i wykluczyć somatyczne podłoże zaburzeń. Może też być tak (jeśli się wykluczy somatykę), że opisane objawy są objawami nerwicowymi, a z tymi najlepiej pójść do psychoterapeuty. Zachęcam do zgłoszenia się do specjalisty i wspólnej pracy nad radzeniem sobie z lękiem i jego przyczynami.