Złamanie kości śródstopia i gipsowanie

złamałam kość sródstopia dostałam gips na 4 tygodnie, ale od samego początku na nim chodziłam , po 2 tyg, poszłam na zmiane gipsu, gdy założyli mi nowy także na nim stawałam ,boje sie że stopa źle się zrosła, co może mi grozić ?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, Obciążanie złamanej kończyny, czyli "chodzenie na gipsie" jest błędem i może dobrowadzić do przemieszczenia, a w związku z tym nieprawidłowego zrośnięcia się kości. Gojenie się złamania trwa dłużej, a konsekwencje mogą być poważne, z deformacją utrudniającą chodzenie włącznie. Poważniejsze zmiany mogą wymagać leczenia operacyjnego, po którym okres unieruchomiania jest jeszcze dłuższy, a ryzyko powikłań większe.