Złamanie przemęczeniowe kości łonowo-kulszowej

W maju tego roku zdiagnozowano u mnie złamanie przemęczeniowe kości łonowo - kulszowej. Bóle trwały już od marca i dopiero tomograf wyjaśnił o co chodzi. Jednak niestety jest wrzesień a ja nadal odczuwam ból, nie boli mnie już cały czas tak jak wcześniej, ale boli i mam wrażenia, że coś jest nie tak. Mam prośbę o poradę co mogę zrobić w tej sytuacji. Też mam już dość bezczynności i zastanawiam się czy mogłabym np. jeździć na rowerze, pływać nie obciążając tej kości? Będę wdzięczna za poradę.

Szanowana Pani, po ponad pólrocznym okresie obserwacji należy wykonać badania kontrolne potwierdzające postawioną diagnozę o złamaniu zmęczeniowym ( ocena zrostu kostnego + dokładny wywiad i badanie fizykalne). Co do aktywności propozycje Kolegi zamieszczone powyżej są jak najbardziej zasadne. Pozdrawiam i zyczę szybkiej poprawy stanu zdrowia.