Złe samopoczucie po stosowaniu plastrów antykoncepcyjnych

Witam, od prawie 3 lat stosowałam nuvaring,od ok. 3 miesięcy miałam różne dolegliwości, byłam u lekarza,który stwierdził że mam za dużą ilość estrogenów w organizmie i przepisał mi plastry evra.W sobotę 3.12.2016 przykleiłam pierwszy plaster,w miejscu przyklejenia odczuwam czasami ucisk,swędzi mnie ręka,od 2 dni boli mnie podbrzusze i mam wzdęty brzuch.Jutro powinnam odkleić plaster i przykleić nowy,ale nie wiem,czy nie lepiej zrobić przerwę np. pół roku.Ciąże planuje za 2 lata.Proszę o pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac sie do lekarza ginekologami kierować sie jego zaleceniami.