Źle się czuję ze swoim wyglądem

Mam problemy ze samą sobą. Tnę się codziennie, ponieważ przeszkadza mi to jak wyglądam i źle się z tym czuję. Czasem mam myśli samobójcze, ale kończy się to na kolejnych ranach.
ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Na podstawie tego, co napisałaś, można wnioskować, że masz różne problemy natury emocjonalnej, które nakładają się na siebie – niska samoocena, niezadowolenie ze swojego wyglądu, kompleksy, autoagresja, myśli samobójcze. Pamiętaj, że nie ma ludzi idealnych. Piękno jest względne – nie to, co piękne, tylko to, co się komu podoba. Niepokojące są jednak Twoje myśli samobójcze i tendencje do samookaleczania się. Pamiętaj, że autoagresją nie rozwiążesz swoich problemów, a jeżeli zależy Ci na atrakcyjnym wyglądzie, to na pewno cięciem się nie poprawisz swojego wyglądu. Myślę, że w świetle Twoich problemów powinnaś skonsultować się z psychologiem lub psychoterapeutą, by pod okiem fachowca popracować nad samooceną, samoakceptacją i radzeniem sobie z negatywnymi emocjami w sposób konstruktywny. Możesz skorzystać też z pomocy psychologa szkolnego albo zadzwonić pod nr 116 111 – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!