Jak zaakceptować siebie i swój wygląd?

Jak zaakceptować swoje uda ? Podobały mi się tylko wtedy, kiedy ważyłam 48kg przy 161 cm.wszystko było proste ;/ Teraz ważę 54kg ale 1msc ćwiczyłam, nie mam prawie celulitu ale no nie podobają mi się. Chodzę do psychologa ale co z tego .. : / Nie chcę ciągle ćwiczyć, bo nie mam zbytnio czasu, odżywiam się w miarę zdrowo

Dzień dobry!

Zaniżona samoocena, kompleksy, brak akceptacji swojego wyglądu, nadmierna koncentracja na wyglądzie to problemy, nad którymi praca odbywa się w toku psychoterapii. To dla Pani okazja, żeby zastanowić się, czego Pani potrzebuje, czego by chciała, czego oczekuje - i rozmawiać o tym z terapeutą. Oczywiście zdrowe żywienie i aktywność fizyczna służy utrzymywaniu ciała w dobrej kondycji. Kiedy jednak pisze Pani "Kiedy ważyłam 48 kg. wszystko było proste", domyślam się, że problem nie leży w samym wyglądzie, kilogramach czy centymetrach - ale w nastawieniu do nich, poczuciu własnej wartości, sposobie myślenia o sobie samej. Jeśli dodatkowe 6 kg unieszczęśliwia i zmienia całe życie, to znaczy, że prawdziwym problemem wcale nie jest te 6 kg.

Pozdrawiam!