Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej z wytworzeniem patologicznej kyfozy

prosze o interpretacje badania MR -pacjent lat 44 Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej z wytworzeniem patologicznej kyfozy w srodkowym odcinku. Intensywnosc sygnalow z rdzenia kregowego w odcinku szyjnym jest prawidlowa. Objawy dyskopatii na poziomie VC5/VC6. Na poziomie VC5/VC6 stwierdza sie centralno-lewoboczna protruzje jadra miażdżystego wielkosci 0,53 cm. W zaobrazowanej czesci koscca patologicznych ognisk obrzeku szpiku nie stwierdza sie . dziekuje i pozdrawiam Renata S.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na patologiczne skrzywienie w obrębie szyjnego odcinka kręgosłupa. Ponadto występuje przepuklina jądra miażdżystego na poziomie C5/C6. Wyniki badań obrazowych powinno się interpretować w oparciu o obraz kliniczny. W celu pełnej interpretacji proszę udać się do lekarza prowadzącego.