Zniesienie lordozy i zwężenie krążków międzykręgowych

Proszę o interpretacje badania:Zniesienie lordozy i zwężenie krążków międzykręgowych C5-C7 Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze na krawędziach trzonów na tym poziomie. W rzucie wyrostka stawowego górnego C3 widoczne jest ognisko rozrzedzenia struktury kostnej o śr 5 mm. Zmiany zwyrodnieniowe w st Luschki.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiany jakie przedstawione są w badaniu sugerują występowanie w tym przypadku choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa. Jest to stan, który z pewnością wymaga leczenia oraz rehabilitacji. Nie leczona choroba może powodować występowanie silnie wyrażonych dolegliwości bólowych. Sugerowałbym skonsultować wynik z rehabilitantem.