Zniszczone kości i uszkodzenie łękotki

Od roku odczuwam silny ból w stopie i w kolanie. Byłam u ortopedy, który stwierdził zniszczone kości oraz uszkodzoną łękotkę i zalecił zastrzyki ze sterydami. Na początku pomagały jednak po pewnym czasie przestały działać.Lekarz stwierdził że operacja mogła by pomóc jednak ze względu na moje problemy z sercem i nerkami znieczulenie było by dużym ryzykiem.Czy są na to inne skuteczne metody leczenia?

To ile tych zastrzyków było? Sterydy pomagają ale nie można ich stosować za długo. Leczenie i rokowanie zależą od stanu stawów, wieku, chorób towarzyszących i aktywności. Leczenie planuje się zwykle na podstawie badań np. rtg. Za mało tu danych, żeby zaproponować inne metody leczenia. Zawsze jednak pomaga redukcja masy ciała i fizjoterapia.