Zrąb łącznotkankowy płuc pogrubiały w wynikach RTG

Dostałam wyniki RTG i w opisie zawarte były następujące hasła: Zrąb łącznotkankowy płuc pogrubiały. Przepona i kąty wolne. Sylwetka serca lewo komorowa. Co to te hasła oznaczają? Proszę o niezwłoczną odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam! Pogrubiały zrąb łącznotkankowy płuc może sugerować stan zapalny lub zmiany pozapalne. Sylwetka serca lewokomorowa - taki opis może sugerować powiększenie lewej komory serca. Przepona i kąty wolne - obraz prawidłowy. Z wynikiem badania powinna Pani udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego.