Zwiększanie kaloryczności i stopniowy wzrost wagi

Witam, mam 20 lat ważę 45 kg, wzrost 165cm. Aktywność fizyczną określiłabym ma wysoką (aktualnie w wakacje ćwiczę 4 x w tyg trening siłowy). Do niedawna miałam sporą niedowagę przy bardzo niskiej podaży kalorycznej (600-800kcal), aktualnie prowadzę reverse diet tygodniowo zwiększając kaloryczność o 100 kcal dążąc do normalnego zapotrzebowania.(aktualnie bilans 1000 kcal). Czy na tym etapie stopniowy wzrost wagi przy nadal deficycie kalorycznym jest normalny?

Wzrost wagi jest normalny, choć może on nie być pożądany. Radziłabym sprawdzić nie tylko jak zmienia się waga - ale także zmierzyć poziom tkanki tłuszczowej i mieśniowej w organizmie. Problem polega na tym, że przy tak restrykcyjnej diecie jaką Pani opisała w połączeniu z treningiem zamiast w zdrowy sposób zredukować tkankę tłuszczową doprowadziła Pani do bardzo poważnej ingerencji w podstawową przemianę materii i metabolizm. Może to oznaczać, że aktualnie Pani organizm zamiast odbudowywać utraconą przez restrykcyjną dietę tkankę mięśniową zaczyna odkładać tłuszcz - gdyż ma Pani rozregulowany metabolizm. Jeżeli Pani celem jest uzyskanie prawidłowej masy ciała przy odpowiednim poziomie tkanki tłuszczowej i mięśniowej radziłabym się udać do dobrego specjalisty, który pomoże przejść Pani przez ten bardzo utrudniony przez dotychczasowe działania proces.