Zwyrodnienie kręgosłupa szyjnego a objawy bólowe w klatce piersiowej

Witam!Mam pytanie-jak długo można przyjmować pramolan i hydroksyzynę? czy zwyrodnienie kręgosłupa szyjnego może dawać objawy bólowe w klatce piersiowej, przypominające ucisk, dyskomfort, ciężar,tzw. gulę w gardle-ten dyskomfort w klatce piersiowej pojawia się od czasu do czasu. Komputerowe badanie serca plus angio wyklucza schorzenia ze strony układu krążenia.Jestem pod opieką lekarza psychiatry i wydaję się, że jest lepiej jednak nie na tyle bym mogła normalnie funkcjonować. Pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zarówno pramolan jak i hydroksyzynę można przyjmować przewlekle. Tym nie powinna się Pani niepokoić. A propos objawów, to najpewniej nie mają one związku z chorobą zwyrodnieniową kręgosłupa szyjnego. Jak najbardziej mogą mieć one jednak podłoże psychogenne - podczas najbliższej wizyty proszę zatem porozmawiać o tym z lekarzem psychiatrą.