14 ostrych zapaleń uszu u 4-letniego chłopca

Niespełna 4letni chłopczyk po przejściu 14ostrych zapaleń uszu czeka na 3-ci drenaż uszu(siostra 6lat podobny problem).Zaczyna się od gęstego zielonego kataru-kończy prawie zawsze zapaleniem uszu.Testy alergiczne skórne i z krwi(wziewne,pokarmowe,pleśnie)ujemne.Refluks Istopnia(RTG z kontrastem).Ciągle dostaje antybiotyki,Nasonex lub Budherin na zatkany nos, polyvaccinum do nosa-4serie, Bronchowaxom,ale bez efektów.Może to zatoki?Jakiś wymaz czy TK zrobić.W B-stoku tylko dreny wstawiają,Pomocy

jakie testy na co. ? robiła je doswiadczona klinika alergologii czy poradnia. ? budgeting nie dawaj dziecku!!!
stary bardzo lek i wchłania się do krwi niepotrzebnie.