Agresywne zachowanie podczas kłótni

witam mam takie pytanie czasem wybucham złoscia i jestem wulgarny gdy cos mi sie nie podoba lub gdy się kłócimy z dziewczna nie umiem rozmawiac na spokojnie! prosze o jakąs rade co zrobic z nerwami ! czy to może byc spowodowane przez dzieciństo brak rozmów z rodzicami?

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Mgr Marta Patoka

Witam.
Rzeczywiście, dzieciństwo ma bardzo duży wpływ na to, jacy jesteśmy w dorosłym życiu. Ważne, że zauważa Pan problem. Jeżeli sam nie jest Pan w stanie poradzić sobie z emocjami i z powstrzymaniem wybuchów złości, zachęcałabym do kontaktu z psychoterapeutą, który pomoże Panu to przepracować i nauczyć się kontrolowania emocji. Może również zapoznać z technikami, które są przydatne nawet podczas kłótni np. tak zwany spór konstruktywny, podczas którego para pozbywa się negatywnych emocji, ale przestrzegając przy tym określonych reguł.
Pozdrawiam