Analiza wyników krwi i OB 2-latki

Witam!dzisiaj odebralam wynik corki ktora ma 2 latka,wizyte mam dopiero za 3 dni,prosze o wyjasnienie tych wynikow ktore mnie zaniepokoily,ob-28 wbc-8,69 hct-31,5 mcf-71,6 mch26,5 mchc37 rdw-sd 34,4 pct-0,37 neurocyty-2,10 limfocyty 5,79 mono-058 eo-0.18 baso-0.04 neucetry 24,21% limfocyty-66,6% mono-6.7% eo-2,1% baso-0,5%got naf ast-29,3 gam noe te 13,6 cpr-1,16 jezeli to mozliwe to prosze o szybka odpowiedz,bardzo sie niepokoje,dziekuje i pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Laboratorium na wynikach badań najczęściej podaje normy referencyjne dla dorosłego człowieka stąd też nie każde odchylenie od normy jest niepokojące. Podwyższone OB i CRP to wykładniki stanu zapalnego. Wskaźnik PCT może być oceniany jedynie w stosunku do zmienionego poziomu płytek krwi. Podobnie zresztą obniżone MCV które może wskazywać na anemię. Proponuję udać się do swojego pediatry.