Antybiotyk Bioracef a skuteczność tabletek antykoncepcyjnych

W 1 tygodniu brania tabletek antykoncepcyjnych Lesinelle (1 rząd blistru) zachorowałam na anginę ropną.Do soboty brałam antybiotyk Bioracef 500.Tabletki przyjmowałam tak samo, o stałej porze.Przeszukałam właśnie internet i znalazłam dużo artykułów w których jest napisane że antybiotyk ten osłabia działanie antykoncepcji. W 2 tygodniu (2 rząd blistera) w piątek kochałam się z moim chłopakiem bez zabezpieczenia (prawdopodobnie przypadały mi wtedy dni płodne). Czt jest możliwość że jestem w ciąży ?

Witam serdecznie. Cefuroksym czyli substancja zawarta w Bioracefie zmniejsza skuteczność doustnych środków antykoncepcyjnych i podczas leczenia zaleca się stosować dodatkowe metody zapobiegania ciąży. W opisywanej sytuacji ochrona antykoncepcyjna mogła być niewystarczająca by ochronić przed ciążą. warto wykonać test ciążowy.