Antybiotyk w przerwie 7-dniowej a skuteczność antykoncepcyjna tabletek

Witam, przymuje tabletki midiana i jestem w trakcie siedmiodniowej przerwy od czwartku i od tego czwartku zaczęłam przyjmować amoksiklav,mam go na siedem dni czyli do srody ,a w przyszły czwartek zacznę nowe opakowanie czy w powinnam dodatkowo się zabezpieczć jeśli tak to przez jaki czas.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proponuję dodatkowo zabezpieczać się zarówno w trakcie przerwy jaki i o w okresie 7 dni po rozpoczęciu stosowania nowego opakowania.