Ataki silnego bólu w dole brzucha w 31. tygodniu ciąży

Witam. Aktualnie jestem w 31 tygodniu ciąży. Teraz ruchy dziecka są dla mnie niekiedy dość bolesne. Ostatnio miałam dość silny ból z dołu brzucha do krzyża. Niekiedy łapią mnie nagłe silne bóle w dole brzucha, które trwają 2-3 sekundy, co może być ich przyczyną? Są nieregularne np 2 razy w ciagu dnia, na drugi dzień wogóle ich nie ma.

Aleksander Ropielewski

Takie objawy mogą występować w fizjologicznej ciąży i są związane ze wzrostem dziecka i jego aktywności. Dla pewności należy przeprowadzić badanie KTG.