Ataki złości oraz problemy z pamięcią i koncentracją u kobiety chorującej na toczeń rumieniowaty

Witam, Od 6 lat choruję na tocznia rumieniowatego z zajęciem nerek (kl IV). Przeszłam juz przez plazmofereze, pulsy SoluMedrolu, CelCept i obecnie ponownie jestem na Imuranie oraz Encortonie 60 mg( dawka stala od 4 lat). Mam 25 lat i moj problem z ktorym się zwracam do Panstwa polega na atakach zlosci. Wpadam w szał o byle co. Konsultacja psychologiczna wykazala ze to leki. Jak moge sobie z tym poradzic? Inna kwestia jest iz mam coraz gorsza pamiec, koncentracje, zaczyna brakowac mi slow.

Witam... przeczytałem Pani list z prawdziwym smutkiem. Toczeń to "wyjątkowo paskudna" dolegliwość wymagająca nie tylko intensywnej farmakoterapii, ale i opieki doświadczonego psychologa (choćby z powodu efektów ubocznych przyjmowania leków). Najlepiej więc zatelefonować, do działu informacji regionalnego oddziału NFZ i dowiedzieć się gdzie, najbliżej Pani miejsca zamieszkania, może Pani skorzystać z pomocy psychoterapeuty.Ideałem byłaby Poradnia Chorób Psychosomatycznych, ale ponieważ o takie trudno, może być psycholog z doświadczeniem w kontakcie z osobami chorymi somatycznie np. psychoonkolog (jakkolwiek by to nie brzmiało proszę się nie przerażać). Pomoże też terapeuta posługujący się hipnozą i wizualizacją. Pozdrawiam

Witaj,
zachęcam bardzo do korzystania z opieki psychologa i szczególnie metod relaksacji,wizualizacji,które poza wyciszeniem emocji,mogą odnaleźć psychiczne źródło choroby i zaradzić jej

Co do ataków złości, proponuję udać się do psychologa i zrobić badanie osobowości.
Jest możliwe, że podjęcie psychoterapii pomogłoby w Pani problemie z atakami złości.
Pozdrowienia
Tomasz Furgalski