Badania cholesterolu całkowitego

Odebralam wynik cholesterol całkowity302 mg/dl cholesterol LDL 210 HDL D 67mg/dl bardzo złe?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wyniki są złe - wysoki cholesterol całkowity oraz frakcja LDL kwalifikują Panią/Pana do leczenie farmakologicznego hipercholesterolemii. Żadne leczenie jednak nie będzie skuteczne bez zmian w diecie. Należy skonsultować się z lekarzem rodzinnym i dietetykiem w celu rozpoczęcia leczenia.