Badania diagnozujące fibromialgię

Witam , mam podejrzenie fibriomialgi jak potwierdzić diagnozę ? jak się to leczy?Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Rozpoznanie fibriomialgii polega na spełnieniu trzech warunków: wskaźnik rozległości bólu, objawy utrzymują się powyżej 3 miesięcy, nie ma innej choroby-powodującej objawy bólowe. Proponuję skierować się do reumatologa. Leczenie polega przyjmowaniu leków przeciwbólowych, przeciwdepresyjnych, ćwiczenia ogólnousprawiające, psychoterapia