Badania obciążenia glukozą w 23 tygodniu ciąży

Dzień dobry odebrałam wyniki badań na glukozę i po obciążeniu 75 g po 2godz wynik wyszedł 143 jestem w 23 tyg ciąży czy mam się martwic proszę o odp.Marta

Kilka miesięcy temu zmienione zostały kryteria rozpoznania cukrzycy w ciąży więc Pani wynik jest w normie. Jeśli byłaby Pani moją pacjentką zalecilbym powtórzenie testu miedzy 30 a 32 tygodniem.