Badanie ginekologiczne a przerwanie błony dziewiczej u 29-latki

Witam, mam bardzo bolesne miesiączki. Ostatnim razem niestety ból był tak silny, że skończyło sie na pogotowiu. Lekarz mnie badał i mam takie pytanie, ponieważ nie współżyłam jeszcze nigdy a badanie które miałam zrobione było bardzo bolesne. Wydaje mi się że lekarz użył większego wziernika niz powinnam mieć - czy istnieje ryzyko w takim przypadku przerwania błony. Ból był okropny po włożeniu wziernika. Nie informowałam lekarza że jestem dziewicą. Czy błona dziewicza mogła zostac uszkodzona ?

Aleksander Ropielewski

W takim przypadku możliwe jest że doszło do przerwania błony dziewiczej.