Badanie krzywej cukrowej i insulinowej przy PCOS

Witam, zdiagnozowano u mnie PCOS i w związku z tym zostałam skierowana na badanie krzywej cukrowej i insulinowej - mam ochotę na słodycze, po posiłkach często robi mi się słabo i drżą mi ręce dopóki nie zjem czegoś. Wyniki krzywej cukrowej po obciążeniu 75 g glukozy: glukoza na czczo 4,69 mmol/l insulina na czczo 4,2 uIU/ml glukoza po 1 godzinie 4,31 mmol/l insulina po 1 godzinie 31,0 uIU/ml glukoza po 2 godzinach 4,34 mmol/l insulina po 2 godzinach 22,5 uIU.ml Czy te wyniki są prawidłowe?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli zostało wszystko prawidłowo wykonane to wyniki krzywej cukrowej są w normie. Być może jest zbyt wysoki wyrzut insuliny. Proszę koniecznie udać się do lekarza diabetologa.