Badanie MR głowy oraz częste bóle i zawroty głowy z wymiotami

Co to może być ? proszę o podpowiedź . pacjentka lat 43 .Badanie MR głowy w/g protokołu i po podaniu kontrastu . W okolicy zatoki poprzecznej po stronie lewej , pomiędzy płatem skroniowym lewej półkuli mózgowia a płatem tylnym móżdżku , owalna gładka przestrzeń płynowa torbielowata ok. 9 mm ; zmiana nie ulega wzmocnieniu kontrastowemu . Dodam ,że bardzo często boli mnie głowa , czasami mam zawroty a nawet wymioty . Proszę o informację ,co to może być i do jakiego specjalisty się udać ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować objawy neurologiczne. Prawdopodobnie jest to torbiel.