Badanie MR kolana i trzy skręcenia stawu
WITAM,ZROBILAM BADANIE MR NA KOLANO ,PONIEWAZ OD 2 LAT MIALAM JUZ 3 SKRECENIA ,ALE DO ORTOPEDY MAM WIZYTE UMOWIONA DOPIERO ZA MIESIAC,CHCE SIE DOWIEDZIEC CZY TO COS GROZNEGO WYNIK MR_Wykonano w sek.T1,T2,PD FS I STIR,T2 CUBE 3D ,ACL calkowicie zerwany-kikut wezadla nie jest widoczny,skośna szczelina pękniecia rogu tylnego MM.Niewielka strefa obrzęku szpiku obwodowej części MTC.Nadmierna ilosc plynu w jamie stawu.Pozostale elementy anatomiczne wewnątrzstawowe nie wykazały zmianw obrazieMR

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Witam,
Niestety MRI wskazuje na bardzo poważne uszkodzenia wewnatrzstawowe czyli uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego oraz łąkotki przyśrodkowej. Wymaga Pani artroskopii stawu kolanowego i rekonstrukcji ACL.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu