Wynik badania MR po rekonstrukcji ACL
Dostałem wyniki badań z rezonansu magnetycznego, to co mnie najbardziej zaniepokoiło to "Stan po rekonstrukcji ACL, przeszczep pogrubiały, z cechami rozwłóknienia, z zachowaną ciągłością. Pęczek przedni położony równolegle do linii Blumensaata. Pęczek tylny o nieco łukowatym przebiegu"oraz "Podtorebkowe uszkodzenie rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej" Czy to jest poważne? z góry dziękuję za odpowiedź

MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Szanowny Panie,
Abym mógł odpowiedzieć na Pańskie pytanie musiałbym wiedzieć jaki czas temu byla wykonana rekonstrukcja oraz jakie odczuwa Pan dolegliwości. Opisane uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej jest wskazaniem do artroskopii o ile odczuwa Pan dolegliwości bólowe bądź blokowanie sie stawu kolanowego. Sugeruję konsultację u specjalisty ortopedy.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu