Badanie MR mózgu i pnia mózgu z powodu bólów głowy w okolicy skroniowej
z powodu bólów w głowy w okolicach skroniowych wykonano badanie MR mózgu i pnia mózgu z kontrastem. Stwierdzono w istocie białej obu półkul liczne, różnej wielkości ogniska hiperintensywne w obrazach T2 zal, położone głównie podkomorowo i pojedyncze okołokomorowo-zmiany o charakterze naczyniopochodnym. Zaznaczony zanik korowo-podkor. z poszerzeniem wewnątrzczaszkowych przestrzeni płynowych. proszę o interpretację

KOBIETA, 65 LAT ponad rok temu
Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania
Interpretacja wyniku badania musi opierać się na wyniku badania lekarskiego przeprowadzonego przez neurologa, pod uwagę należy wziąć dużo więcej czynników, niż tylko sam tekst opisu. Z wynikiem badania proszę zgłosić się do lekarza kierującego / neurologa.