Badanie poziomu BHCG w 7. tygodniu ciąży

Witam, Mam pytanie odnośnie bHCG - w 7 tygodniu ciąży badanie pokazało wynik 10000 U/l, a po 48h zaledwie 12100. Czy to powód do obaw? Czy możliwe że płód rozwija się nieprawidłowo? I czy istnieje szansa, że mimo wszystko zarodek się rozwija dobrze i że to chwilowy mały wzrost HCG? Bardzo się martwię :(

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rzeczywiście przyrost ten nie jest prawidłowy ale nie musi to oznaczać patologii. Konieczne jest kolejne oznaczenie beta hCG.

Milena Lubowicz

Rzeczywiście przyrost mógłby być trochę większy, ale należy to interpretować łącznie z wynikiem badania usg. Nie można tylko na podstawie jednego wyniku stwierdzić, że płód rozwija się prawidłowo lub nieprawidłowo. Proszę udać się w najbliższym czasie na wizytę do ginekologa.
Pozdrawiam