Badanie wzroku a okulary korekcyjne

Kobieta, 26lat. Z powodu bólu oka udałam się do okulisty. Dostalam receptę na okulary: OP, sfera:-O,25, cylinder: -0,5, oś 10; OL, sfera: plan, cylinder: -O,5, oś: 170. Czy mam astygmatyzm? Czy powinnam nosić okulary cały czas? Czy oko prawe przestanie boleć jak będę nosić okulary. Bardzo proszę o pomoc. Okulista się spieszył i nie wyjaśnił wszystkiego. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedz.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, z powyższego opisu nie można jednoznacznie uzyskać informacji na temat astygmatyzmu. Wada wzroku u Pani nie jest duża, jednakże może pomóc w bólach o których Pani pisze. Pozdrawiam