Bezbarwne krostki i czerwone policzki a ząbkowanie u niemowlaka

Witam, mój synek zaczął ząbkować, ma 7 miesięcy i od jakichś 2 tyg jego policzki są żywo czerwone i pojawiły się na nich małe bezbarwne krostki. Dziś zauważyłam, że jest ich coraz więcej, nawet na szyi. Czy jest to związane z zabkowaniem czy może być to reakcja alergiczna na jakiś składnik jedzenia?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wskazany jest kontakt z pediatrą. Bardziej prawdopodobna jest możliwa reakcja alergiczna, zwłaszcza na pokarm.