Białkomocz a praca jako górnik

Mam białkomocz, powtarzam badania co ok 2-3 tygodnie, ilość białka waha się od ilości śladowych do 1mg, pracuję jako górnik dołowy, czy moja praca ma wpływ na wyniki badań oraz mój stan nerek?

Witam. Białkomocz może być spowodowany przez intensywny wysiłek fizyczny i nie wiązać się z żadną patologią nerek. Przede wszystkim sugeruję wykonanie podstawowych badań, które określą czy białkomocz jest sprawą izolowaną, czy świadczy o uszkodzeniu funkcji nerek (kreatynina, mocznik, eGFR, morfologia, proteinogram, Na, K, Ca, P). Warto rónież wykonać usg. Wyniki powinien zinterpretować lekarz.

Ciężka praca fizyczna może wywoływać tzw. bialkomocz powysiłkowy. Na Pana miejscu radzę jednak zasięgnąć normalnej porady lekarskiej aby wykluczyć przyczyny patologiczne.